فناوری اطلاعات آسو
آذر ۱۸, ۱۳۹۴
ایده سازان کامپوزیت
آذر ۱۸, ۱۳۹۴
1500
نام شرکت
 پژواک پژوهش ایده کاوش
شماره ثبت
۴۶۲۰۰۰
نام برند
 پژواک

 

محصولات و خدمات
معرفی پرسنل
به انرژی¬های ناشی از فرآیندهای طبیعی که به طور مداوم احیاء و تجدید می¬گردند، انرژی تجدیدپذیر  گویند. انواع مختلفی از انرژی تجدیدپذیر وجود دارند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از خورشید یا از حرارت ایجاد شده از اعماق زمین استحصال می¬شوند. این انرژی¬ها عبارتند از: انرژی تولید شده از منابع خورشیدی، بادی، زیست¬توده، زمین¬گرمایی، انرژی آبی، امواج و جزر و مد، زیست¬توده جامد، بیوگاز و سوخت¬های زیستی مایع. از آنجائیکه در سال¬های آینده، بشر با بحران انرژی روبرو خواهد بود، لذا مدیریت تولید و مصرف انرژی امری ضروری به نظر می¬رسد. یکی از راه¬های مطمئن در این راستا، تولید انرژی از منابع تجدید پذیر و مستقل از دولت 
، با سرمایه های محدود تر و به صورت خصوصی است. این پتانسیل¬ها که به صورت پراکنده با ظرفیت تولید حداکثر توان ۱۰۰ کیلو وات، در نقاط مختلف کشور یافت می¬شوند، نیاز است تا به صورت خاص مورد بهره برداری قرار گیرند. 
به دلایل تکالیف قانونی (قانون پنجم توسعه کشور) وزارت نیرو مکلف شده است تعرفه خرید برق تولیدی نیروگاه های تجدید پذیر را تا ۴۴۰ تومان برای هر کیلووات ساعت افزایش دهد این درحالی است که تعرفه خرید برق از نیروگاه های گازی یا سیکل ترکیبی در حدود ۵۰ تومان برای هر کیلووات ساعت می باشد. از اینرو تولید برق از طریق نیروگاه های تجدید پذیر می تواند بسیار سودده و اقتصادی باشد. 

 

 مدیر امور انتقال تکنولوژی
آقای مهندس خالقی
کارشناس ارشد علوم و تکنولوژی بذر - دانشگاه تهران

 

 
مدیر امور تحقیقات بازار
خانم مهندس وثوق
کارشناس ارشد معماری - مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

  
مدیر امور پژوهش و بومی سازی
اقای مهندس شایسته
کارشناس ارشد مهندسی شیمی-دانشگاه علم و صنعت


مدیرامور توسعه و فناوری
خانممهندس درخشنده
کارشناس ارشد بیوتکنولوژی - دانشگاه UTM مالزی


کارشناس ارزیابی و عملکرد
آقای محسن پاهیده
کارشناس ادبیات زبان انگلیسی- دانشگاه سیستان و بلوچستان
۲۲۴۱۹۴۴۵

تلفن واحد
تلفن همراه
۰۹۱۲۱۲۴۸۹۵۹
آدرس ایمیل
 info@pezhvac.com
فـــکس
۲۲۴۱۹۴۴۵
آدرس وب‌سایت
 www.pezhvac.com
شماره‌ی داخلی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره ما:(سوابق ،مقالات، استعداد، توانمندی، اختراعات و…)
ایده محوری به فارسی :

 تولید انرژی های تجدیدپذیر در واحدهای صنعتی و کشاورزی خارج شبکه برق

ایده محوری به انگلیسی :

Renewable energy production in off grid power region (for Industrial and agricultural units)
شرکت پژواک (پژوهش ایده کاوش) بصورت سهامی خاص با شماره ثبت ۴۶۲۰۰۰ و شناسه ملی۱۴۰۰۴۴۷۴۰۶۳ در سازمان ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. پژواک شرکتی پژوهشگر در زمینه انتقال تکنولوژی و بهینه سازی صنایع و رویکردهای بنگاه های اقتصادی است. 
پژواک با برخورداری از امکانات موجود در دپارتمانها و گروههای آموزشی، مجموعه‎ای غنی از کارشناسان و متخصصین مجرب در زمینه‎های فنی و تخصصی را به منظور ارائه خدمات انتقال تکنولوژی و پژوهش به سازمانها و واحدهای تولیدی و خدماتی فراهم آورده است. 
سوابق شرکت : پژواک فعالیت های خود را در دو محور مکمل، سازماندهی نموده است. بخشی از فعالیت های شرکت به توسعه پیکره دانش و تجربه انتقال تکنولوژی اختصاص دارد و اینکار را از طریق انجام پژوهش های تخصصی، مدل سازی و انجام مطالعه بر روی حوزه های دانش انتقال تکنولوژی به انجام می رساند. بخش دیگر فعالیت های شرکت  بر ارائه مشاوره تخصصی به پروژه های سرمایه ای از جمله پروژه های آب و عمران و کشاورزی و ارائه خدمات آموزشی، آسیب شناسی و پژوهش سفارشی شده متمرکز است. واحدهای اصلی پژواک عبارتند از واحد خدمات انتقال تکنولوژی، واحد خدمات تحقیق و توسعه، واحد تجاری سازی پژوهش های کاربردی، واحد همکاری های بین المللی و واحد بومی سازی. این پنج واحد به طور یکپارچه می توانند خدمات خود را برای هدف نهایی بهبود عملکرد اجرای پروژه به شرکت ها و سازمان های متقاضی ارائه دهند. 
استعدادها و توانمدی‌های شرکت : شرکت پژواک در نظر دارد با با تمرکز بر تولید برق از طریق نیروگاه های کوچک و خارج شبکه برق ضمن ایجاد ارزش افزوده برای صاحبان صنایع کوچک، نقش موثری در تولید انرژی های تجدیدپذیر در کشور ایفا نماید.
تصویر امتیاز دهی در اینجا قرار می گیرد
تاییدیه مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی:
توضیحات

دیدگاه ها بسته شده است

رویدادهای داغ!
فارسی