کارگاه آموزشی حمایت از کسب و کارهای حوزه نانوفناوری
مهر ۷, ۱۳۹۶
رویداد “موپک” درحوزه تلفن همراه،برنامه‌ریزی و توسعه
مهر ۷, ۱۳۹۶

نخستین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری‌نانو کشور با حمایت ستاد توسعه فناوری ‌نانو معاونت علمی در دانشگاه سمنان و با هدف آموزش عملی فناوری نانو به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی افتتاح شد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  در افتتاحیه نخستین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری‌نانو  سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، تربیت نیروی انسانی متخصص و توانمند همچنین عملیاتی کردن مطالب تئوری برای دانشجویان را از اهداف ایجاد این آزمایشگاه برشمرد.
وی با بیان اینکه این آزمایشگاه، یک پکیج کامل برای دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری فناوری نانو و سایر دانشجویان علاقه‌مند به این حوزه هستند، افزود: سایر دانشگاه‌های استان نیز می‌توانند از خدمات و امکانات این آزمایشگاه برای واحدهای عملی دانشجویان استفاده کنند.
عبدالحسین فریدون مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،ایجاد این آزمایشگاه را پتانسیل خوبی برای تجاری‌سازی و ارتباط دانشگاه با صنعت دانست و گفت: امیدواریم دانشگاه سمنان با استفاده از امکانات این آزمایشگاه در حوزه فناوری‌نانو در کشور به عنوان یک شاخص مطرح شود .

عباس هنربخش رئوف رییس دانشگاه سمنان ، به اهمیت عملی کردن فعالیت‌های آموزشی در حوزه فناوری‌نانو اشاره و اظهار امیدواری کرد: ایجاد این آزمایشگاه به عنوان اولین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری‌نانو کشور در دانشگاه سمنان باعث ترغیب دیگر دانشگاه‌ها برای ایجاد این آزمایشگاه باشد.

آزمایشگاه آموزشی دانشجویی مجهز به میکروسکوپ پروبی روبشی، طیف سنج مرئی- فرابنفش، دستگاه کروماتوگرافی گازی، دستگاه انفجار الکتریکی سیم برای تولید نانوذرات کلوئید فلزی، الکتروریسی، همگن کننده مافوق صوت، آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای، دستگاه لایه نشانی غوطه‌وری، دستگاه لایه نشانی دورانی، اسپاترینگ رومیزی و دستگاه رسوب شیمیایی بخار به روش حرارتی است.
گفتنی است در مرحله اول برنامه راه‌اندازی آزمایشگاه آموزشی فناوری‌ نانو، ستاد توسعه فناوری ‌نانو قصد دارد تا پایان سال جاری با همکاری ۵ دانشگاه دارای رشته و گرایش‌های فناوری ‌نانو، این آزمایشگاه را در این دانشگاه‌ها ایجاد کند.
افتتاحیه نخستین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری‌نانو کشور با حضور سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری ‌نانو  معاونت علمی، عبدالحسین فریدون مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عباس هنربخش رئوف رییس دانشگاه سمنان و دیگر مسئولان دانشگاه سمنان و ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رویدادهای داغ!
فارسی